Go to AVIVA METHOD Information Center

לקוות לנס קטן

אז אולי תקראו לזה צירוף מקרים אולי תקראו לזה הטבע – אני קוראת לזה שיטת אביבה ומתכוונת הפעם להמשיך ולתרגל ואולי אולי אף לקוות לנס קטן.....

שיטת אביבה?? מה זה בכלל??
סיפור אישי מאת א.ש.
הסיפור שלי מתחיל בתחילת שנת 2007, קצת אחרי שהפסקתי להניק את בני הבכור (והיחיד). מיד לאחר הפסקת ההנקה קיבלתי מחזור, לאחר כחודש שוב ואז הפסיק פתאום להגיע המחזור. בהתחלה חשבתי שאולי אני בהריון למרות שממש לא הרגשתי ככה, אבל הבדיקה היתה שלילית. קבעתי תור לרופא נשים של קופת החולים והנ"ל הפנה אותי לבדיקות הורמונליות. כשחזרו הבדיקות קבעתי תור נוסף לאותו רופא. כאשר הסתכל על הבדיקות אמר לי את המשפט הבא (הייתי אז בת 37) – את בגיל המעבר. אני הייתי המומה!! לא הבנתי מאיפה זה נפל עלי. אמרתי לו שבטוח יש מה לעשות והוא ענה – כן, אני יכול לתת לך הורמונים של גיל המעבר.
כל אותו יום הסתובבתי המומה ועצובה. למחרת התעשתתי והחלטתי לפנות לפרופסור משיח שבזמנו זה היה השם היחיד של רופא פוריות שהיכרתי. כך התחיל המסע שלי בעולם רפואת הפריון. משיח אמר לי שאזדקק כנראה לתרומת ביצית, דבר שבזמנו נשמע לי הזוי לחלוטין ושלא תיארתי לעצמי שיש סיכוי שאגיע לשם. במהלך אותה השנה קיבלתי עוד כפעמיים או שלוש פעמים את המחזור, דבר שבדיעבד הסתבר לי שהוא תחילתו של תהליך מנופאוזה (גיל מעבר מוקדם), אבל אני, כל פעם שהמחזור הגיע, הייתי בטוחה שהדברים אוטוטו מסתדרים. לקח לי בערך כשנתיים להפנים שללא תרומת ביצית אני לא אוכל שוב להיכנס להיריון.
בתחילת 2009 כאשר כבר הייתי מוכנה נפשית לעניין של התרומה התקשרה אלי חברה וסיפרה לי על מדקרת סינית מופלאה בשם קרן סלע שהחזירה לחברתה את המחזור והחברה נכנסה להיריון. החלטתי לתת עוד צ'אנס למשהו שהוא לא תרומת ביצית. יום אחד כאשר נכנסתי לקליניקה של קרן ראיתי פלייר על קבוצה שנפתחת ללימוד שיטת אביבה. קראתי את הפלייר וקרן אמרה לי שהיא חשבה עלי כמתאימה לקבוצה. לפני כן בחיים לא שמעתי על שיטת אביבה, קראתי קצת באינטרנט ולמרות שלא היה הרבה חומר החלטתי לבוא וללמוד את השיטה. אגב, למרות שקרן המקסימה טיפלה בי במסירות והיתה מדהימה לא הצלחנו להחזיר את המחזור.
במהלך הקורס נפגשנו שלוש פעמים עם יפעת בורודצקי בהדרכה ועוד פעם אחת פגישה אישית. בפגישה יפעת הדריכה אותי כיצד לעבוד בבית לבד. ואכן, למרות שהתרגילים מוזרים, והמוסיקה הזויה, החלטתי לקחת את העניין ברצינות ולתרגל. לאחר כשבועיים של תרגול קיבלתי מעין מחזור קטן. ממש קטנטן שלא התפתח לכדי מחזור משמעותי, אבל בכל זאת היה יותר מכלום. התייחסתי לנ"ל כאל מחזור ותירגלתי בהתאם להוראות של יפעת. לאחר כחודש קיבלתי מחזור – מחזור אמיתי. אני יודעת שלכל בחורה רגילה לקבל את המחזור זה בדרך כלל העונש החודשי, אבל השמחה שלי למראה הדם היתה גדולה.
בשלב זה, התחלתי גם תהליך של תרומת ביצית ולכן הפסקתי את התרגולים. מאז עברה כשנה, ואחרי 4 נסיונות כושלים של התרומה החלטתי לחזור לתרגל את השיטה. במשך כחודש תירגלתי ואז עשיתי הפסקה. הייתי אמורה לעשות הפסקה של 5 ימים אך מכיון שלא קיבלתי מחזור בימים אלה החלטתי לעשות עוד קצת הפסקה ולחזור לתרגל כשיתחשק לי. לאחר כ-10 ימים מסוף התרגול פתאום הוא הגיע – מחזור- אמיתי וחזק עם דימום רציני. ואין גבול לשמחה ולהרגשת הנשיות שאני חוגגת.

אז אולי תקראו לזה צירוף מקרים אולי תקראו לזה הטבע – אני קוראת לזה שיטת אביבה ומתכוונת הפעם להמשיך ולתרגל ואולי אולי אף לקוות לנס קטן.....

 

א.

 

שיטת אביבה: אימון תנועתי לשיפור הפוריות, להסדרת המחזור וגיל המעבר באופן טבעי.
פותח ע"י פלוטו מקבוצת ATP בניית אתרים