Go to AVIVA METHOD Information Center

עצות שלא תשמעי מרופא הפריון שלך...

עצות שלא תשמעי מרופא הפריון שלך... אבל ממדריכת שיטת אביבה, מלי אלי, דווקא כן. על הקשר (הביולוגי!) בין אהבה לאימהות, בין תשוקה להתעברות, בין חיבור למיניות שלך להצלחת טיפולי הפריון

עצות שלא תשמעי מרופא הפריון שלך...

אבל ממדריכת שיטת אביבה, מלי אלי, דווקא כן.

על הקשר (הביולוגי!) בין אהבה לאימהות, בין תשוקה להתעברות, בין החיבור למיניות שלך להצלחת טיפולי הפריון.

הנה שאלת מיליון הדולר: איך באים ילדים לעולם? אם את אשה הסובלת מבעיות פוריות, אולי התרגלת לחשוב שילדים נוצרים בדרך קלינית, קרה ומכנית. שהאינטימיות שחווים האשה והגבר מתחלפת, במקרה הטוב, ב"יאללה, בוא מהר, אני מבייצת...", וכשמדובר בטיפולי IVF, אפילו זה כבר לא נשאר.


שיטת אביבה היא שיטת אימון ייחודית המשפיעה על המערכת ההורמונאלית של האישה באמצעות תרגול תנועתי ייחודי, בהתאמה אישית. השיטה נועדה לסייע, באופן טבעי ובלי התערבות חיצונית או פולשנית, למגוון של בעיות בתחום ההורמונלי, ובהן בעיות  פוריות, הסדרת המחזור החודשי ותופעות גיל המעבר.


לזכות שיטת אביבה נרשמו עד היום מאות סיפורי הצלחה. רובם התחילו ברופא שאמר ש"אין מה לעשות יותר", ואישה שלא ויתרה. חלק נכבד בהצלחת השיטה נעוץ בצוות המקצועי, הכולל עשרות מדריכות בעלות ניסיון טיפולי עשיר, שהוכשרו בתרגול השיטה ותומכות במסירות בנשים בגילאים שונים ברחבי הארץ.


"כשרופא אומר לאשה שמבחינה רפואית נעשה כבר הכל והוא לא יכול עוד לעזור לה, הוא צודק" אומרת מלי אלי, מדריכה בכירה בשיטת אביבה. "לפעמים, גם הרפואה הקונבנציונלית מגיעה למבוי סתום. אבל מבחינת שיטת אביבה יש עוד הרבה מה לעשות, ואת יכולה לשנות את המצב. כל תרגול, מגדיל את הסיכויים שלך, גם אם לא נראה שבטווח הקצר זה עובד. כבר קרה לי שטיפלתי בנשים שרופא אמר להן שאיכות הביציות שלהן כל כך גרועה שהן תצטרכנה תרומת ביצית כדי להרות, ואחרי תרגול השיטה הן נכנסו להריון טבעי מהביציות שלהן".


מלי, שכבר עזרה לעשרות נשים להיכנס להריון ורשמה לזכותה שיעור הצלחות חסר תקדים בקרב מדריכות השיטה, שמה דגש על החזרת האינטימיות והתשוקה לתהליך הרפואי המייגע ונטול הרגש. בעקבות שנים של ניסיון, פיתחה מלי, תובנות שהוכחו כיעילות בקרב מטופלות רבות, ועם אחוזי ההצלחה הגבוהים שלה בהשגת הריון - קשה להתווכח.


הגרסה של מלי לתרגול שיטת אביבה נובעת משילוב בין ניסיון רב שנים בליווי נשים בטיפולי פוריות, היכרות מעמיקה עם המערכות הביולוגיות בגוף האשה ו"אינטואיציה טיפולית" בריאה. במהלך הטיפול מלי מעניקה למטופלות כמה עצות זהב, שרופא הפריון לא יעלה בדעתו להציע:"עומדת להחזיר עוברים? חושניות ומיניות הן חלק מהדרך"


בטיפולי IVF, מלי מייחסת חשיבות עצומה לרגעי ה"שאיבה" וה"החזרה" - אותם רגעים שבהם נוצרים חיים חדשים. וכך היא אומרת:


מלי: החזרת עוברים, הוא זמן חשוב ביותר להיות בקשר עם הגוף, לעורר את האגן ולהחיות אנרגיה של חושניות ומיניות.

למרות שזה יכול להישמע דמיוני ואפילו אבסורדי, כדאי, גם במהלך הטיפול הרפואי, לנסות למצוא את המקום הכי קרוב למה שקורה באופן טבעי בגוף שלנו ברגע ההתעברות - המערכת ההורמונלית עובדת בשיאה, האנרגיה המינית גבוהה, האגן שלנו בתנועה שמעוררת ומחייה אותו ומזרימה לשם דם והורמונים, חיות וחום. הרחם בתנועה ורירית הרחם בשיאה לקליטת העובר: זהו רגע עוצמתי ומלא חיים !!!

למרות הסיטואציה הבלתי אפשרית לכאורה - בית חולים, רופאים, תהליך טכני- נסי להתחבר לאנרגיה של חושניות ומיניות. לתרגל מה שלמדת בשיטת אביבה, ולעורר את המקום. להיות בקשר עם בן הזוג ועם הגוף שלך. הסכימי לאפשר לאגן ולרחם, לכל מערכת הרבייה ולך עצמך - להיות בעוררות נעימה וחושנית באיזור. כן, כן, גם כשאת ממש על שולחן הטיפולים, לפני כניסת הרופא- אפשרי תנועות אגן, הניחי ידיים על הרחם, תנשמי לשם, אפשרי לאיזור להפתח... דווקא ברגע הזה- תתחברי למיניות שלך!


את לא רק "מכונה לייצור תינוקות"


מפתיעות ככל שיישמעו, העצות של מלי מבוססות על היגיון ביולוגי פשוט: ידוע כי בעת קיום יחסי מין הגוף מפעיל מערכות רבות: קצב זרימת הדם מתגבר, העברת החמצן מואצת, הגוף משחרר חומרים ביולוגיים רבים כמו הורמונים, אנדורפינים ונוגדנים. לכולם, מן הסתם, חלק חשוב ביכולת הטבעית של הגוף להרות.


לעומת זאת, התהליכים שעובר זוג בטיפולי פריון מציפים את הגוף בהרבה מתח, פחד ועצב - תחושות אשר מפעילות בגוף מנגנונים פיזיולוגיים ועצביים שמשיגים בדיוק את האפקט ההפוך: שחרור של "הורמוני דחק" כמו אנדרנלין וקורטיזול, המיועדים להכין את גוף האדם להתמודדות עם "מלחמת הישרדות"; מצב שמגיע על חשבון התהליכים הטבעיים הבריאים ואיזון פעילות מערכות הגוף השונות. כך בדיוק נראית ומרגישה המערכת הפיזיולוגית של זוג הממתין לתורו ביחידה לפריון באחד מבתי החולים. לכן, לצד תרגול השיטה, מלי ממליצה לנשים לזכור מי הן היו לפני שהפכו ל"מכונה לייצור תינוק".


רוחניות ואמונה לא שמורות לדתיות בלבד


לשמור על הפסקה ועל זמן ריחוק מהבעל לאחר המחזור, כשם שנוהגות נשים דתיות, היא עוד המלצה שתשמעי ממלי - לאפשר למערכת להבנות בזמן זה, ואח"כ להגיע למקווה. לים. למקור של מים חיים- להתחדש, להטהר, להתנקות – פיזית ורגשית. ליצור כוונה, לא רק פיזית אלא גם רגשית ורוחנית. להתפלל לזמן פיריון והצלחה, לדבר עם הבורא, עם היקום - כל חיבור שעשוי לדבר אליך ולבנות בתוכך את האמונה והיכולת להאמין בהצלחת הדרך....

מלי: זה הרבה מעבר לרוחניות - חשוב לי שיצליחו להבין את הרעיון, לראות את התמונה הגדולה: בזמן ההפסקה הזו, הגוף נמצא בתהליך של בניית הרירית והתפתחות הזקיקים- וחשוב, גם ברמה הפיזיולוגית לא לקיים יחסים ולא להפריע. בזמן זה גם נבנית וגדלה האנרגיה המינית בין בני הזוג.


אם יש אמירה אחת שמתמצתת את התפיסה של מלי, מלבד ההיגיון הביולוגי שיש לעצותיה, הוא האהבה והיופי שבהן היא נכונה לקבל את הקשיים הכרוכים בתהליך הטיפולי. את האהבה הזאת – שהיא הרבה יותר מ"השלמה עם רוע הגזירה", היא מעבירה למטופלות בליווי ארוך, צמוד ומשמעותי.


שיטת אביבה: אימון תנועתי לשיפור הפוריות, להסדרת המחזור וגיל המעבר באופן טבעי.
פותח ע"י פלוטו מקבוצת ATP בניית אתרים