Go to AVIVA METHOD Information Center

מהי שיטת אביבה?

את התרגילים תלמדי אצל מדריכה מוסמכת, בקורס פרטני או קבוצתי, בן שלושה שיעורים. בהמשך, את התרגול עצמו, תעשי בביתך, בסביבה הנוחה והמוכרת לך. כל שיהיה עלייך לעשות הוא לתרגל 2-3 פעמים בשבוע, בין 15-30 דקות.

התפתחותם המהירה של המחקר והרפואה, ופיתוחן של טכנולוגיות מתקדמות חדשות לבקרים, עוזרים להתגבר על רוב בעיות הפוריות המאובחנות. אבל ההתערבות הרפואית גובה לעתים מחיר. 
 
שיטת אביבה, היא שיטה המבוססת על תרגול גופני ופועלת לצד הרפואה הקונבנציונלית. השיטה מציעה לך לעצור לרגע ולתת הזדמנות לגוף שלך לרפא את עצמו - לפני הטיפולים התרופות, לפני ההורמונים, לפני הזריקות והניתוחים.

חשוב להבהיר: שיטת אביבה איננה עוסקת בריפוי הוליסטי או רוחני. מדובר בשיטה לריפוי עצמי המבוססת על הפיזיולוגיה של האישה, כפי שהיא מקובלת ברפואה המערבית ועל ידע מתחום רפואת הספורט. השיטה מסתמכת על הרפואה הקונבנציונלית ותומכת בתהליכי הטיפול שלה.

יחד עם זאת, השיטה פותחה מתוך מודעות לנזקים הנגרמים לגוף כאשר הטיפול הקונבנציונלי – תרופתי או פולשני – הוא מיותר ואינו מתאים - כי לעתים, במקרה של טיפול בתרופות או באמצעים כירורגיים, פתרון בעיה אחת גורר בעקבותיו בעיה חדשה, חמורה לא פחות.

השיטה מספקת הזדמנות לתהליכים הטבעיים לקרות מאליהם, ועל כן היא מומלצת גם על ידי רופאים, ארגוני בריאות ומכונים לפריון: שיטת אביבה מעודדת את הגוף לתפקד באופן תקין ובריא.  

ועוד יתרון: 

שיטת אביבה מאפשרת לך לשלוט בגופך באופן מלא, ללא התערבות חיצונית של תרופות או הליכים רפואיים.  

לכן, לאחר לימוד התרגילים בקורס פרטני בן שלושה שיעורים, אין עוד צורך בביקורים, הדרכות והוצאות נוספות. בשונה משיטות טיפול אלטרנטיבי אחרות, אינך צריכה להתייצב לטיפולים חוזרים ונשנים, לרוץ לקליניקות, להזדקק לעזרה חיצונית של מטפל – ולשלם עוד ועוד.

מרגע שקיבלת את הכלים לתרגול עצמי, שיטת אביבה הופכת לנכס שלך, לארגז כלים שילווה אותך כל חייך. תוכלי לחזור ולהשתמש בה בכל גיל, בכל פעם שיעלה הצורך.איך זה עובד?

התרגילים פשוטים לביצוע ועקרון הפעולה שלהם הוא חזרה אינטנסיבית על התנועות במקצבים משתנים. תנועות אלו משפיעות על הגוף בכמה מישורים:
 
1.      תנועה באיזור אברי הרבייה
2.      הזרמה אינטנסיבית של דם באיזור האגן
3.      חימום פנימי של איזור אברי הרבייה
 
כל אלו פועלים על הגוף בשני אספקטים:
 
באספקט המכאני, הזרמה אינטנסיבית של דם "מעוררת לחיים" את האיזור, מרחיבה כלי דם ומעברים צרים, פותחת הידבקויות ומשחררת חסימות. היא גם תשפיע על גודלם של מיומות, שרירנים וציסטות, ותביא לצמצום וריפוי שלהם. תנועות מסוימות שנועדו לשמש מעין עיסוי פנימי לאיברים כמו השחלות, יגרו אותן ויעוררו אותן לפעולה תקינה.
 
באספקט ההורמונאלי, הזרמת הדם והגירוי הפיזי מעוררים את המחזור ההורמונאלי לפעילות תקינה. באמצעות התרגילים אפשר להביא לאיזון הורמונאלי, כולל הורדת רמות גבוהות של הורמון FSH. השגת איזון הורמונאלי מאפשרת להקל ואף לרפא מחלות ותסמונות שמקורן בחוסר איזון, כדוגמת תסמונת השחלות הפוליציסטיות ואנדומטריוזיס.
 

באספקט הנפשי, האחריות שהאישה לוקחת, על הריפוי העצמי שלה, מביאה לחוסן נפשי ומשפרת את יכולתה להתמודד עם מצבה – רחמים עצמיים וייאוש הופכים לעוצמות חדשות וכוחות נפש, שמשפיעים באופן מיידי על המצב הבריאותי – הורמונים "תזזיתיים" שהושפעו מהלכי רוח, מתאזנים ונשלטים ע"י האישה עצמה.

 


עקרונות להצלחת התרגול

  • התאמה אישית, מדויקת, של מקבץ תרגילם ספציפי לכל אישה - לשיטת אביבה 45 תרגילים שונים המותאמים, לפי הצורך, באופן אישי לכל אישה, על פי האבחון הרפואי של הבעיה אותה היא מעונינת לפתור.

  • ביצוע מדויק של התנועות ותרגול במועדים המתאימים על פני החודש - יש חשיבות גדולה גם לימים בחודש בהם מבצעים את התרגילים. לכל בעיה יכולים להיות ימים שונים, מועדים אחרים על פני היום ומשך ביצוע אחר.

  • התמדה ועקביות בתרגול לאורך זמן  

איפה לומדים?
 

התרגילים נלמדים בקורס פרטני או קבוצתי בן שלושה שיעורים של שעתיים-שלוש, על ידי מדריכה מוסמכת של מרכז שיטת אביבה.

הוראת התרגילים נעשית בהדגמה, ללא מגע ישיר בינך לבין המדריכה.

הלימוד והתאמת התרגילים, נעשה בהתאם לבעיה הספציפית, להיסטוריה הרפואית וההורמונלית שלך, לכושר ולקצב הלימוד האישי שלך.

את התרגילים תבצעי בביתך, באווירה הנוחה לך. התרגול עצמו נמשך 15-30 דקות, בין פעמיים לשלוש בשבוע.   

 


בתוך כמה זמן רואים תוצאות?

לרוב, בבעיות הקשורות למחזור החודשי, לחוסר איזון הורמונאלי ולתופעות הקשורות לגיל המעבר, אפשר לצפות לתוצאות כבר אחרי החודש הראשון לתרגול.
 
בבעיות פוריות, נדרשת סדרת תרגילים המשלבת תרגילים לאיזון הורמונלי עם תרגילים ייחודיים לתקופת הביוץ. בתרגול נכון ובהתמדה, אפשר לצפות לתוצאות בטווח של שלושה חודשים עד שנה.
 
זכרי, למשך ימים אחדים בכל חודש - נדרשת התמדה ודיוק בביצוע התרגילים!  והחשוב מכל, הרגעי והאזרי בסבלנות: מתח ולחץ נפשי משפיעים ישירות על רמות ההורמונים בגופך.


שיטת אביבה היא שיטה טבעית לחלוטין, המונעת לא פעם את הצורך בטיפול תרופתי/הורמונאלי, התערבויות כירורגיות, ואפילו הפריות מלאכותיות. מדובר בתרגילי התעמלות פשוטים בתכלית, אך עם זאת מדויקים ומכווננים, שנועדו להגביר את זרימת הדם לאזורים מסוימים. הקניית השיטה נעשית תמיד מתוך דגש על בריאות הגוף – הקפדה על היציבה, על שלמות עמוד השדרה והברכיים, ועל תזונה נכונה ומנוחה. הוראת התרגילים נעשית בהדגמה, ללא מגע ישיר בין המטופלת לבין המדריכהאיך מתחילים? לחצי להסבר


שיטת אביבה: אימון תנועתי לשיפור הפוריות, להסדרת המחזור וגיל המעבר באופן טבעי.
פותח ע"י פלוטו מקבוצת ATP בניית אתרים